Internet bez lewicowej cenzury!

zebranych podpisów:
 
 

Szanowni Państwo,

kampania petycyjna „Internet bez lewicowej cenzury” odniosła sukces.

 

Bardzo często cenzurowane w mediach społecznościowych są treści promujące wartości chrześcijańskie, patriotyczne czy narodowe. W związku z tym Instytut Ordo Iuris przeprowadził akcję petycyjną, zbierając podpisy pod apelem o wprowadzenie zmian prawnych gwarantujących wolność słowa w sieci, który 2 lipca osobiście przekazaliśmy Ministrowi Cyfryzacji Markowi Zagórskiemu. Nasza propozycja spotkała się z pozytywną reakcją, a Instytut Ordo Iuris został zaproszony do udziału w konsultacjach, w ramach których mają zostać wypracowane nowe rozwiązania prawne i administracyjne, które mogą pomóc skończyć z cenzurą w internecie.

 

 

Przekazany przez nas projekt przewiduje wprowadzenie w sieciach społecznościowych zasady „co nie jest wyraźnie zabronione, to jest dozwolone” oraz stworzenie jasnych gwarancji procedury odwoławczej dla użytkowników, których treści zostały usunięte. Chcemy też, aby wobec wielkich portali społecznościowych mogły być stosowane podobne środki prawne, jak wobec innych monopolistów.

 

Petycja Ordo Iuris ws. wolności słowa w Internecie miała ogromny odzew. Wsparli ją popularni dziennikarze i publicyści, którzy sami doświadczyli cenzury w mediach społecznościowych: Rafał Ziemkiewicz, Magdalena Ogórek, Witold Gadowski, Cezary Krysztopa, Tomasz Terlikowski, Krystian Kratiuk, Maciej Gnyszka. Uzyskała także poparcie Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Ale przede wszystkim, głos cenzurowanych w mediach społecznościowych stał się słyszalny dzięki Państwa podpisom.

 

 

Łącznie pod apelem podpisały się 14 533 osoby. Bardzo dziękujemy za udział w tej akcji, bo tylko razem mamy realny wpływ na rzeczywistość.

 

Dr Tymoteusz Zych

Członek Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

 

Copyright by Ordo Iuris

www.ordoiuris.pl