Stańmy murem za Konsulem!

zebranych podpisów:
 
 

Szanowni Państwo,

 

serdecznie dziękujemy za wsparcie, którego w ramach akcji „Stańmy murem za konsulem” udzielili Państwo Konsulowi RP w Oslo dr. Sławomirowi Kowalskiemu, znanemu z pomocy wielu Polakom w Norwegii.

 

MSZ w Oslo potwierdziło szokujące doniesienia polskich i norweskich mediów o żądaniu wycofania z placówki Konsula RP Sławomira Kowalskiego. Stanowisko władz norweskich oburzyło norweską Polonię oraz tych wszystkich, którzy swoją pracą wspierali starania Konsula o poprawę losu rodaków i ich rodzin na emigracji. Konsul Kowalski od lat niezwykle skutecznie występował w obronie polskich rodzin, w szczególności tych prześladowanych przez Urząd Barnevernet, co do którego wspólnota międzynarodowa – Rada Europy i trybunał w Strasburgu – sformułowała zarzut naruszania praw człowieka.

 

Łącznie pod apelem podpisało się 31 575 osób. Bardzo dziękujemy za udział w tej akcji, bo tylko razem mamy realny wpływ na rzeczywistość. Każdy podpis pod petycją był nie tylko gestem solidarności z Konsulem RP w Norwegii, ale i wyrazem niezgody na wywołanie bezpodstawnych nacisków na odwołanie polskiego urzędnika, którego działania służą rodakom na emigracji.

 

Zespół Instytutu Ordo Iuris

 

Copyright by Ordo Iuris

www.ordoiuris.pl