Stop indoktrynacji pod pozorem walki z nienawiścią!

zebranych podpisów:
 
 

Szanowni Państwo,

 

prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zobowiązał dyrektorów szkół do wprowadzenia programu „walki z mową nienawiści”. Jednak pod szczytną ideą kryje się podstępny sposób na indoktrynowanie dzieci i propagowanie homoseksualnego stylu życia.


Program napisany przez radykalne środowiska lewicowe służy wprowadzaniu do systemu edukacji skrajnie ideologicznych treści. Jego autorzy pod pozorem walki z nienawiścią próbują wpoić dzieciom własną wizję świata i wyrzucić ze szkoły wychowanie w duchu wartości takich jak: tożsamość narodowa, tożsamość małżeństwa, rola rodziny i rodziców w wychowaniu dziecka, rola religii w życiu rodzin i życiu wspólnoty narodowej.

 

Przykładowo, zalecany podręcznik pt. „Zakładki” zachęca do dyskusji nad projektem ustawy przyznającej środki budżetowe na rzecz wsparcia dla młodych gejów i lesbijek. Z kolei autorzy drugiego podręcznika („Kompasik”) chcą pomóc dzieciom walczyć z homofobią w „rolniczych regionach Europy Środkowej i Wschodniej”, gdzie „homoseksualiści, biseksualiści i transseksualiści spotykają się z dyskryminacja prawną, nękaniem i przemocą ze strony ludności”.

 

Rażący jest dobór grup, które zdaniem władz Warszawy są szczególnie narażone na „mowę nienawiści”. Autorzy programu twierdzą, że najczęściej dotyczy ludzi o innej orientacji seksualnej, w tym biseksualistów i transseksualistów, a także muzułmanów i uchodźców. Wśród przykładów ofiar nie znajdziemy natomiast rodzin wielodzietnych czy katolików. 


Dlatego musimy w tej sprawie wyrazić swoje stanowisko i zaprotestować przeciwko tym destrukcyjnym działaniom. Nie możemy pozwolić na to, by szkoła stała się miejscem, które zamiast uczyć dzieci i młodzież szacunku do drugiego człowieka było wykorzystywane do podstępnego manipulowania umysłami młodych Polaków.

 

Pamiętajmy, że Warszawa to tylko preludium i lada dzień z takimi samymi problemami będą musieli zmagać się rodzice w całym kraju. Lekcje o „mowie nienawiści” podobne do warszawskich zapowiedziano już także we Wrocławiu i w Lublinie.

 

Musimy wyrazić swój sprzeciw. Wezwijmy prezydenta Warszawy do natychmiastowego wycofania z programu szkolnego zajęć, które nie mają nic wspólnego ze zwalczaniem nienawiści, a stanowią narzędzie indoktrynacji lobby LGBT!

 

Prosimy o podpisanie apelu i przekazanie go Państwa znajomym. Sprawa jest bardzo pilna, bo zajęcia mają być przeprowadzone w najbliższym tygodniu. 

 

Z poważaniem

 

Paweł Kwaśniak, Prezes Centrum Życia i Rodziny

adw. Jerzy Kwaśniewski, Prezes Zarządu Ordo Iuris

 

Copyright by Ordo Iuris

www.ordoiuris.pl