Żądamy przywrócenia normalnego rozkładu jazdy!

zebranych podpisów:
 
 

Szanowni Państwo,

 

wydarzenia związane z epidemią koronawirusa zmieniły całkowicie życie każdego z nas. Polska, jak i cały świat, w obliczu pandemii stanęła przed nowymi wyzwaniami. Wprowadzone specjalne środki ostrożności, takie jak zamknięcie wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków, a także uczelni, obowiązkowa kwarantanna, zakaz prowadzenia działalności przez lokale gastronomiczne z wyjątkiem przygotowywania i podawania dań na wynos, zakaz organizacji imprez, targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań czy zakaz organizowania zgromadzeń — to tylko niektóre z obostrzeń. Ich celem jest zahamowanie zarażenia groźnym wirusem.

 

Jednak nie wszystkie działania władz samorządowych wydają się uzasadnione. Za wręcz niebezpieczne wypada uznać decyzje  prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka o zmniejszeniu liczby przejazdów komunikacji zbiorowej.

 

24 marca rząd wprowadził kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się i w transporcie zbiorowym, z których wynika, że pasażerowie mają zajmować tylko co drugie miejsce siedzące. W tej sytuacji utrzymywanie weekendowego rozkładu jazdy spowoduje, że mieszkańcy nie będą mogli dostać się na czas do pracy i innych ważnych miejsc, do których muszą się udać mimo wprowadzonych ograniczeń.

 

Decyzja ta przynosi fatalne skutki, powodując stłoczenie pasażerów na przystankach, a niemożność utrzymania odpowiedniego dystansu między podróżnymi może prowadzić do narażenia zdrowia i życia.

 

Po fali krytyki i wejściu w życie nowego rozporządzenia z decyzji o zmniejszeniu liczby kursów komunikacji zbiorowej wycofał się już prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

 

Na przykładzie krajów południowej i zachodniej Europy widzimy, do jakiego wzrostu zachorowań i przypadków śmiertelnych prowadziło zlekceważenie przez władze rozwijającej się epidemii.


Dlatego domagamy się od prezydenta Jacka Jaśkowiaka przywrócenia normalnego rozkładu jazdy, a nawet zwiększenia liczby kursów w godzinach, w których pasażerowie korzystają z nich najczęściej.


Apelujemy do Państwa o podpisanie petycji do prezydenta Poznania, który podjął tak fatalne w skutkach decyzje, i zachęcenie do tego innych. Tylko razem możemy wpłynąć na włodarzy miast, by chronili nasze życie i zdrowie!

 

 

Zespół Maszwplyw.pl

 

Copyright by Ordo Iuris

www.ordoiuris.pl